Legginsy czy spodnie sportowe – co lepiej nadaje się do ćwiczeń?

Aktywność fizyczna to podstawa w utrzymaniu dobrej kondycji i sylwetki. Jest to także najlepsza droga do pielęgnacji własnego zdrowia. Każdy z nas dobrze zna pozytywne skutki uprawiania sportu, jednak nie zawsze potrafimy się do takie wysiłku dobrze przygotować. Niezależnie czy stawiamy na siłownie czy preferujemy jazdę rowerową, koniecznie musimy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież sportową. Podstawa to oczywiście spodnie, chociaż alternatywą dla nich mogą być także legginsy. Na co lepiej się zdecydować?

Spodnie sportowe

spodnie sportowe damskie

Spodnie sportowe występują przeważnie w formie dresu. Preferują je szczególnie mężczyźni, którzy niezbyt dobrze czują się w obcisłych ubraniach, zwłaszcza że czasami mogą być przez to inaczej postrzegani, dlatego w konsekwencji krępują się założyć legginsy sportowe. Oczywiście większość sportowców bez problemu ćwiczy w legginsach, w tym również mężczyzn, nie jest to zatem nic dziwnego. Stereotypu odnośnie obcisłych ubrań nie sprawdzają się w przypadku odzieży sportowej – wiadomo, że tutaj liczy się jedynie wygoda. Zrozumiałe jest jednak, iż niektóre osoby będą wolały założyć szerszy strój, który ukryje ich niedoskonałości i ewentualnie nadprogramowe kilogramy. Spodnie dresowe nie będą rzucać się w oczy, są do tego znacznie bardziej uniwersalne, szczególnie takie w kolorze czarnym. Przydadzą nam się np. na wyjazdach czy chociażby jako odzież domowa. W takich spodniach swobodnie możemy wybrać się także na spacer. Niestety, wygoda będzie znacznie mniejsza aniżeli w przypadku legginsów. Spodenki nie przylegają do ciała, przez co mogą obcierać i powodować otarcia.

Legginsy sportowe

legginsy sportowe damskie

Jak już wcześniej wspomniano, legginsy sportowe charakteryzuje przede wszystkim wygoda i wysoki komfort użytkowania. Legginsy przylegają ściśle do ciała, dlatego nie przeszkadzają podczas ćwiczeń. Ponadto, wykonane są z bardzo elastycznego, oddychającego materiału, a co za tym idzie, niwelują ryzyko powstawania otarć na skórze. Dobrze dobrane legginsy będą dla nas praktycznie nieodczuwalne, dzięki czemu możemy czuć się swobodnie. Pamiętajmy jednakże, że tego rodzaju odzież będzie podkreślać naszą sylwetkę, przez co będzie się rzucać w oczy. Legginsy sportowe niekoniecznie nadają się do założenia na inne okazje. Sprawdzą się jednak w czasie zimy, będą stanowić warstwę izolacyjną. Musimy jednakże nałożyć na nie spodnie aby nie zmarznąć.  Kolejna zaleta legginsów to bogaty wybór wzornictwa, w sklepach znajdziemy ciekawe kolekcje, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym.

Podsumowanie

Wydaje się więc, że legginsy sportowe będą znacznie lepszym rozwiązaniem od zwykłych spodni dresowych, chociaż wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeżeli źle się czujemy w opiętym stroju to nie ma sensu na siłę zakładać legginsów. Uprawiać sport możemy przecież w każdej odzieży, pod warunkiem, że jest wykonana z elastycznych materiałów, które nie będą krępować naszych ruchów. Reszta to tylko dodatek.

Poniżej linki do produktów przedstawionych na zdjęciach:

legginsy sportowe

spodnie sportowe

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *